Sausio 11 d. prasidėjo iki sausio 28 d. nuotoliniu būdu vyksiantys antrieji Higienos instituto koordinuojamo projekto „Programos „Neįtikėtini metai“ pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ (Projektas) grupių vadovų mokymai.

Mokymus veda programos kūrėja prof. dr. Carolyn-Webster Stratton ir daugiametę patirtį turintys licencijuoti specialistai iš JAV. Mokymuose dalyvauja 18 grupių vadovų iš septynių antrame Projekto etape dalyvaujančių savivaldybių: Alytaus m., Kėdainių r., Kupiškio r., Plungės r., Tauragės r., Telšių r. ir Utenos r. Šiose savivaldybėse nuo vasario vidurio prasidės ir tėvų, auginančių 3–6 m. vaikus, kurie turi elgesio sunkumų, grupių susitikimai.

Pirmame Projekto etape prisijungusiose savivaldybėse, t. y. Vilniaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Šiaulių m., Panevėžio m. ir Marijampolės, jau vyksta nuotoliniai tėvų grupių kursai. 18-oje kassavaitinių susitikimų dalyvaus 86 tėveliai.

Taip pat įvyko grupių vadovų supervizijos. Jas vedė programos „Neįtikėtini metai“ kūrėjai. Supervizijų metu pastarieji pažymėjo, kad Lietuvos grupių vadovams sekasi puikiai, gyrė jų kruopštumą ir atsidavimą. O grupių vadovai pasidalijo tėvų atradimais ir džiaugsmais, pabrėždami, kad programa veikia ir duoda gerų rezultatų, kada išmokti dalykai pritaikomi namuose bendraujant su vaikais.

Projektas, kurio iniciatorius – Sveikatos apsaugos ministerija, finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis. Šios programos tikslas – teikti  paramą psichikos sveikatos stiprinimui ir prevencijos priemonėms, ypatingą dėmesį skiriant vaikų, jaunimo ir jų šeimų gerovei. Projekto partneris – Norvegijos regioninis vaikų ir jaunimo psichinės sveikatos ir gerovės centras (angl. The Regional Centre for Child and Youth Mental Health and Child Welfare).

Daugiau informacijos gali suteikti Projekto vadovė Neringa Pieslikaitė tel. (8 5) 261 6681, el. p. incredibleyears@hi.lt.